Szabadság téri szoboravatás: új eljárás

2014. július 06., címkék: hegedűs loránt, budapest-szabadság tér, horthy miklós, hegedűs lorant

Másodfokú határozat született a Hegedűs Loránt lelkipásztor ellen a 2013. november 3-i Szabadság téri Horthy-szobor avatás és az azt megelőző istentisztelet kapcsán indult fegyelmi eljárásban. A lelkészt nem marasztalták el és nem is mentették fel: súlyos eljárásjogi szabálysértés miatt új eljárást kell kezdeni első fokon, egy kijelölendő egyházmegyei bíróságon.

Sajtótájékoztató a Kálvin-szobor alatt

2014. március 07., címkék: hegedűs loránt, budapest-szabadság tér, horthy miklós, hegedűs lorant

Ifj. Hegedűs Loránt részt vett az ellene a 2013. november 3-i Budapest-Szabadság téri Horthy-szobor avatás kapcsán indult fegyelmi eljárás határozathirdetésén, majd a Kálvin téren értékelte a történteket.